יום ראשון, 23 באוקטובר 2011

Captain George "Red Beard"

אהוי!
קצת לוק דבלופמנט של פרויקט הפיראטים שלי .. ניסיון לתרגם את מה שיש לי בראש לתלת.
הכל תוכנן עם הרבה מאוד סקיצות שנוצרו במהלך הדרך. אני מוסיף סקיצה אחת, לא מאוד דומה בהבעה והפיל של הדמות ככ אבל היא בעיקר קבעה את הצורות והנפחים הכללים של הגוף.
אשמח לשמוע את דעתכם.

9 תגובות:

 1. אני לא מבין גדול בתלת אבל זה רינדור כ"כ יפה...
  תודות לחדות, למרקמים האותנטים, העומק שדה המוצלח וגם תודות לקומפוזיציה מעניינת, בחירת צבעים אלגנטית מאוד והשילוב המוצלח בין ראליסטי לקריקטורי.
  שתי הערות שאני מרגיש שאני יכול לתרום:
  האחת זה היד האוחזת בהגה, שמשהו בה נראה נינוח מידי - התחושה היא שהמטרה הייתה שהיד תראה נונשלנטיות או קוליות מסויימת שתקצין את שאר הפוזה, שזה רעיון מעולה, אבל בפועל זה מרגיש מידי נינוח בשביל שלא תוריד מהאמינות של הסצנה. יכול להיות שזה עניין של טעם, לדעתי זו נקודה חשובה בכל אופן בגלל המשקל של ידיים וכפות ידיים בפרט ככלי הבעתי שיכול לתקשר לנו תחושה באופן ישיר כמעט כמו פנים.
  הנקודה השנייה היא הרבה יותר מינורית - בתמונת המודל, שגם היא יפיפייה ומאוד כיף לחקור אותה, לדעתי התפר בין הצווארון המאסיבי הזה לקטן יותר (אם להשאר בקו המנחה של פריטי הלבוש בעלי נטייה ראליסטית) מעוגל מידי ויוצר תחושה שתפרו את הצווארון בצורה מאוד לא פרקטית. אני מאמין שהתפר צריך להיות חד יותר כי בעצם אלו שני חלקים - צווארון (עליון) ודש (תחתון).
  זהו. מאוד קטנוני אבל מקווה שתרמתי משהו.
  שבוע טוב
  -סתיו

  השבמחק
 2. תודה סתיו, שמח שאהבת.

  לגבי היד, אני חושב שיכול להיות שזה היה תורם, אולי יד סגורה חזק יותר ועם מושן-בלייר ימינה היה נותן עוד דינאמיות ועוצמה לפריים.

  לגבי הצווארון- אני מבין מה אתה אומר, אבל האמת שזה לא מפריע לי יותר מידי..

  השבמחק
 3. זה פשוט מעולה לדעתי.
  מזכיר לי קצת את הארט של (אשתמש בשם המקורי של הסרט)"איך לאמן את הדרקון שלך" שלדעתי הוא מהארטים הטובים בסרטי אנימציה לאחרונה.

  השבמחק
 4. ממתקים לעיניים. באיור, הפוזה שלו קצת חלשה ולא דינאמית, הוו שלו הולך לאיבוד כי הוא פוגש את הגוף בצורה מוזרה.
  הפריימים בתלת הם ממש תענוג בעיניי. איזה יופי של טקסטורות וסטיילינג!

  השבמחק
 5. מושלם!
  (רק הסיפון מימין, באימג' הראשון, קצת מואר/מבריק מדי, לדעתי)

  השבמחק
 6. תודה רבה על התגובות!

  אנוש- זו חתיכת מחמאה, כן.

  שגיא- יחד עם כמה החלטות קיאיטיביות לגבי הפריים והדמות, ובנוסף לזה שנקשרנו בכל הלילות שהינו ערים יחד החלטתי לא להעיף לו את היד כמו שאתה רואה.
  וכן, אני מבין מה אתה אומר על האיור, אבל זה היה בעיקר סקיצה לתפוס את הנפחים הכלליים של הדמות.

  גיא- תודה, אבל ראיתי את זה במסכים מסוימים שהכל היה חשוך בטירוף, שזה בעיה שקוראת לי לפעמים כשאני עובד על המסך בבית. להכהות לא היתי מכהה עוד לטעמי, גם ככה הרב דיטיילז הולכים.
  לגבי המבריק- אני דווקא די אוהב את זה, אני חושב שבכל התמונה כל העץ טיפה מבריק וזה לוק שניסיתי להגיע אליו בכוונה, אני חושב שכשאתה בים בסופות כל הרסס והמים מרטיבים הכל מסביב.

  השבמחק
 7. איפה רואים עוד מפרויקט הפיראטים שלך? :)

  השבמחק
 8. גיא, תוכל לראות דברים נוספים בבלוג שלי:
  http://dorshamir.blogspot.com/

  בקרוב אעדכן בבלוג וגם פה עם דברים חדשים.

  השבמחק
 9. לא קראתי את כל התגובות, אבל אישית אני חושב שהמודל איבד משהו מהיחוד של הקונספט וזה בעיקר בגלל שאיבדת מהשפיפות של הפיראט הבטן והמרפקים שנעלמו.

  ללא הפרטים האלו הפיראט נראה יותר צעיר ופחות אמתני, סתם עוד איזה חוליגן בלי סטייל :)
  הטשטוש היה צריך להיות הדרגתי עד תחילת היד וכרגע זה מטושטש באותה רמה ומסתיר את היד.

  הקומפוזיציה טובה.

  דבר נוסף לגבי הפוזה של הפיראט על הסיפון, הרי הסיפון באמצע טלטלה ואיכשהו הפירט מצליח להחזיק מעמד בצורה בלתי רגילה. משהו מכוח הטלטול כן היה צריך להשפיע עליו.

  השבמחק